Zalecane do LPG i CNG

SEARCH IN CATALOGUE

PRZEWODY ZAPŁONOWE


>   RODZAJE PRZEWODÓW

>   INFORMACJE OGÓLNE

     > Zalety przewodów SENTECH
     > Porady
     > Zalecane do LPG i CNG
     > Pytania i odpowiedzi
     > Prawda i mity o przewodach
     > Wymiana przewodów


>   INFORMACJE TECHNICZNE


>   ZAMÓW NIESTANDARDOWE PRZEWODY


>   DOWNLOAD


 

 


Zapłon mieszanki gazowej w silniku jest znacznie trudniejszy niż mieszanki paliwowej. Ponadto przebieg procesu spalania w przypadku obu substancji jest różny. Do zapalenia mieszanki gazowej konieczne są wyższe napięcia i dłuższy czas trwania iskry na świecy. Przewody zapłonowe ze względu na swoją konstrukcję są przystosowane do tłumienia zakłóceń elektromagnetycznych. Uzyskuje się to dzięki wstawianiu oporników lub poprzez opór elektryczny rozłożony wzdłuż przewodu w rdzeniu.

W celu zapewnienia jak największej energii iskry i małego spadku napięcia należy stosować przewody o jak najmniejszym oporze elektrycznym. Zastosowanie ferrytu oraz otaczających go spiralnie nawiniętych zwojów cienkiego druciku ze stali wysokiej jakości (50 zwojów na cm) generuje pole elektromagnetyczne, które nie wychodzi poza uzwojenie. Opór elektryczny jest bardzo mały ponieważ drut i ferromagnetyk dobrze przewodzą prąd. Zmagazynowana energia w przewodzie jest częściowo oddawana dzięki zjawisku indukcji, co sprawia, że iskra na świecy jest silna i dłużej trwa. Zapłon staje się pewniejszy, a sprawność silnika wzrasta.

Przewody SENTECH wykonane są z najnowocześniejszych materiałów, które nie występują w popularnych przewodach dostępnych na rynku, dlatego gwarantujemy ich dłuższą żywotność i niezawodny zapłon.